Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

biuro@wawis.pl

606553984

Logo serwisu.
Logo serwisu.

Aktualności

Klimatyzacja w Bloku

Klimatyzacja w Bloku

Upał w mieszkaniu.
Jeżeli w mieszkaniu dokuczają nam upały, warto pomyśleć o montażu klimatyzatora. Szczególnie, gdy mamy mieszkanie z oknami od południa czy zachodu, letnie upały mogą być szczególnie uciążliwe. Coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzatora w bloku, aby korzystać z dobrodziejstwa chłodu w swoim mieszkaniu.

 
 
 
Rotenso klimatyzacja w bloku


Zgoda na montaż
Każdy klimatyzator ścienny (tzw. split) składa się z jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej. Dlatego przed zakupem i zamontowaniem na zewnątrz jednostki klimatyzatora konieczne jest uzyskanie zgody spółdzielni, wspólnoty lub właściciela budynku. W Polsce nie ma aktualnie przepisów, które jednoznacznie precyzują to zagadnienie, dlatego decyzyjność w tej sprawie leży wyłącznie po stronie administratorów lub zarządców budynku. Wiedz, że dach, elewacja, a niekiedy nawet balkon, stanowią tzw. części wspólne i ingerencja w ich strukturę jest możliwa wyłącznie po uzyskaniu zgody.

 

Pierwszym krokiem powinno być złożenie odpowiedniego wniosku do administracji, aby zalegalizować montaż klimatyzatora. Zwykle dopuszcza się montaż jednostki zewnętrznej klimatyzatora na balkonie. Niektóre spółdzielnie i wspólnoty nie stawiają ograniczeń, inne zezwalają na montaż tylko na podłodze balkonu. Niektóre z tych instytucji mają przygotowane odpowiednie druki wniosków wraz z opisem wymaganych parametrów technicznych urządzenia.

 
 
 

Szczegóły techniczne montażu agregatu zależą od konkretnych wytycznych znajdujących się w regulaminie instytucji. Mogą dotyczyć takich kwestii, jak dopuszczalna moc klimatyzatora czy sposób odprowadzania skroplin. Istotne bywa również, by urządzenie było wyposażone w opcję cichej pracy lub tryb snu

17

MAR

2022

608

razy

czytano

1/7

rotenso.pl

Chłodzi do 17o

Grzeje do 30o

Partnerzy

Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:
Zdjęcie:

Wyszukiwarka

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Opinie

Dziękujemy

Logo serwisu.

Ukryj moduł.